راهنمایی خرید آسیاب برقی (معرفی بهترین برندهای آسیاب برقی)

 • 23 اسفند 1399
 • 0 نظر
 • admin

آسیاب برقی یکی از ابزارهای آشپزخانه است که در تهیه بسیاری از مواد اولیه غذاها و نوشیدنی‌ها به کار می‌رود و برای آشپزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوشیدن یک قهوه با عطر عالی با وجود یک آسیاب برقی در خانه ممکن می‌شود، دانه‌های قهوه که پیش از تهیه قهوه روزانه آسیاب شده باشند عطر فوق‌العاده‌ای دارند و بسیاری از افراد در کنار قهوه ساز خود از یک آسیاب برقی نیز استفاده می‌کنند. آسیاب کردن بسیاری از ادویه‌ها و مواد اولیه در خانه به شما اطمینان می‌دهد که مواد عالی و اصلی را برای غذاهای خود استفاده می‌کنید. آسیاب‌ها در ابتدا دستی و مکانیکی بود ولی به مرور برای سهولت استفاده و کاربرد آسان‌تر نوع برقی آن نیز تولید شد و امروزه تقریباً در هر خانه‌ای یک آسیاب برقی دیده می‌شود، آسیاب ادویه، مغزها، قهوه، زعفران و بسیاری از مواد غذایی دیگر به وسیله ابزار آشپزی مانند آسیاب برقی در چند ثانیه یا دقیقه امکان‌پذیر است و آشپزی و تهیه مواد اولیه را آسان‌تر کرده است.

لوازم برقی اشپزخانه

لوازم و ابزار اشپزخانه تنوع فراوانی دارد و هر خانواده و فردی بر اساس نیازهای خود از این وسایل استفاده می‌کند. برخی از افراد به دلیل حساسیت بر روی اصل بودن مواد غذایی و حفظ طعم و مزه آن به صورت روزانه و هفتگی از انواع ابزار آشپزی مختلف مانند آسیاب برقی و خردکن استفاده می‌کنند تا نسبت به اصالت مواد غذایی اطمینان داشته باشند. برخی از افراد نیز به ندرت از آسیاب برقی استفاده می‌کنند.

خرید آسیاب قهوه

آسیاب برقی

آسیاب وسیله‌ای است که انواع متنوعی از دانه‌ها و غلات را خرد، شکسته و پودر می‌کند. با این دستگاه، همیشه می‌توانید غلات و دانه‌های تازه و برشته را خودتان آسیاب کرده و در غذاها استفاده کنید. آسیاب انواع مختلفی دارد که هریک از آن‌ها مزایا و معایب مخصوص به خودشان را دارند. شما برای انتخاب یک آسیاب، به آموزش خرید آسیاب احتیاج خواهید داشت.

مکانیسم انواع مختلف آسیاب

ابزار اشپزخانه در دو دسته کلی برقی یا دستی تقسیم می‌شوند، نوع برقی حساس‌تر، گران‌قیمت‌تر و نیازمند توجه و مراقبت بیشتری است، همچنین مکانیسم کار ابزار آشپزی و لوازم آشپزخانه برقی نیز متفاوت از نوع دستی و غیر برقی است. در آسیاب برقی نیز مکانیسم و عملکرد آسیاب بر اساس چرخش تیغه با نیروی برق یا ضربه زدن انجام می‌شود. در حالت کلی دو نوع مکانیسم برای عملکرد آسیاب‌ها وجود دارد. این مکانیسم‌ها به شرح زیر هستند:

 آسیاب تیغه دار

آسیاب تیغه دار یکی از رایج‌ترین انواع آسیاب است! این نوع آسیاب دو صفحه فلزی یا خردکن دارد. یکی از این صفحات ثابت و دیگری به لطف قدرت موتور دستگاه می‌چرخد. دانه‌های غلات نیز پس از آسیاب شدن به درون سوراخی که بین دوتیغه قرارگرفته، ریخته می‌شوند. آسیاب‌های تیغه دار نیز مکانیسم خاص خود را دارند که عبارت‌اند از:

آسیاب با تیغه سنگی

این نوع آسیاب‌ها؛ غلات و دانه‌ها را کاملاً خُرد می‌کنند.

آسیاب با تیغه استیل

این نوع آسیاب‌ها، غلات و دانه‌ها را برش داده و می‌شکنند.

آسیاب ضربه‌ای

از انواع دیگر آسیاب باید به آسیاب ضربه‌ای اشاره کنیم. در این نوع آسیاب‌ها دو نوع صفحه اصلی ضدزنگ با دندانه‌های زنجیری وجود دارد که با سرعت فراوانی می‌چرخد.

شما ابتدا باید دانه یا غلات را درون دستگاه بریزید! سپس آسیاب آن‌ها را به‌خوبی می‌کوبد و پودر یا آردی باکیفیت و عالی را مانند سبک سنتی تحویلتان می‌دهد.

 

آسیاب دستی

انواع آسیاب

آسیاب‌ها انواع مختلفی نظیر الکتریکی، دستی و ترکیبی دارند. اگر قصد خرید آسیاب را دارید؛ بهتر است ابتدا انواع آن را بشناسید. در آسیاب الکتریکی اصلی‌ترین هدف یک آسیاب الکتریکی، تبدیل انواع دانه به آرد یا پودر است. شما به‌وسیله آسیاب الکتریکی می‌توانید به‌راحتی یک آرد عالی و باکیفیت تهیه کنید! با این آسیاب، درست کردن یک نان خوشمزه و معطر، دور از دسترس نخواهد بود.

اما آسیاب‌های الکتریکی یا همان آسیاب برقی مانند هر دستگاه برقی دیگری معایب خاص خود را دارند. در واقع اگر منبع قدرت آن‌ها خراب شود نیازمند تعمیر است، دستگاه‌های برقی علارغم آنکه کارهای روزمره را ساده و آسان کرده‌اند نیازمند مراقبت و دقت بیشتری در استفاده دارند. همچنین بهتر است بدانید که کار با آسیاب الکتریکی بسیار ساده بوده و به‌راحتی تمیز می‌شوند.

آسیاب دستی و آسیاب ترکیبی

اگر ازجمله طرفداران وسایلی هستید که با نیروی دست کار می‌کنند، یک آسیاب دستی بخرید، آسیاب‌های دستی کاملاً کاربردی و مقاوم بوده و کار با آن‌ها بسیار لذت‌بخش است. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که کار با آسیاب دستی به‌دقت فراوانی احتیاج دارد. مشکل آسیاب‌های دستی این است که آن‌ها در برخی موارد گیر می‌کنند و کار با آن‌ها ممکن است به سادگی کار با ابزار اشپزخانه برقی نباشد.

برخی از شرکت‌های سازنده دستگاه آسیاب، اقدام به ساخت آسیاب‌های ترکیبی کرده‌اند. این آسیاب‌ها در حالت پایه، الکتریکی هستند؛ اما درصورتی‌که منبع قدرتشان خراب شود، شما می‌توانید به‌صورت دستی از آن‌ها استفاده کنید. این نوع از آسیاب‌ها محبوبیت زیادی دارند چراکه در صورتی که دستگاه شما نیازمند تعمیر باشد هم می‌توانید کارهای ضروری را با کمک نیروی مکانیکی انجام داده و سپس برای تعمیر دستگاه آسیاب برقی خود اقدام کنید.

خرید اسیاب

آموزش خرید آسیاب برقی

در بخش‌های قبل با انواع مختلف آسیاب آشنا شدید. حال وقت آن رسیده تا به نکات کلیدی در رابطه با آموزش خرید آسیاب بپردازیم. این نکات را بخوانید و مورداستفاده قرار دهید زیرا برای هر فرد و خانواده با توجه به میزان نیازی که به استفاده از وسایل برقی

سرعت آسیاب برقی

سرعت انجام کار در ابزار اشپزخانه برقی اهمیت دارد زیرا اگر این سرعت کند باشد می‌تواند زمان پخت غذا و فعالیت شما در آشپزخانه را به شدت طولانی کند. هرچقدر سرعت دستگاه بیشتر باشد، مطمئناً حجم بیشتری از غلات و دانه را در زمان کمتر، آسیاب خواهید کرد! اگر قصد خرید آسیاب الکتریکی را دارید، باید راجع به سرعت مدنظر خود، کاملاً فکر کنید.

همچنین اگر آسیاب با سرعت بسیار بالا کار کند، گرمای زیادی تولید خواهد کرد. به‌هرحال بهترین کار، انتخاب یک آسیاب با سرعت معمولی است. یادتان باشد که کار با آسیاب الکتریکی بسیار ساده است. شما می‌توانید غلات و انواع دانه‌ها را درون آن بریزید که آسیاب شوند و سپس به کارهای دیگرتان برسید.

گرما در دستگاه آسیاب

در هنگام کار با آسیاب، شاید غلات یا دانه‌ها در میان دنده‌ها گیر کنند یا حتی وارد منافذ دستگاه شوند. در چنین حالتی دمای دستگاه به‌شدت بالا می‌رود. البته شاید شما سرعت دستگاه را بالا ببرید یا حجم زیادی از غلات، دانه‌ها یا تخم‌ها را هم‌زمان آسیاب کنید. در این شرایط بازهم دمای دستگاه بالا خواهد رفت.

حتماً می‌خواهید بدانید، بالا رفتن دمای دستگاه و تولید گرما چه ایرادی دارد؟ درواقع اگر دستگاه داغ شود، به مواد مغذی و گلوتن برخی غلات (مثلاً گندم) آسیب جدی وارد خواهد شد! ازاین‌رو باید دمای آسیاب زیر 68 درجه سانتی‌گراد باقی بماند.

راهنمای خرید آسیاب برقی، کیفیت تیغه‌ها

پیش‌تر درباره نوع تیغه و جنس آن توضیح دادی. در هنگام خرید یک دستگاه آسیاب، تیغه‌های آن را کاملاً موردبررسی قرار دهید. کیفیت بالای تیغه‌های آسیاب از اهمیت بسیار ویژه و بالایی برخوردار است. تیغه‌های بی‌کیفیت، معمولاً در حین کار می‌شکنند.

قدرت لوازم برقی

در هنگام انتخاب آسیاب، زیاد درباره قدرت آن وسواس به خرج ندهید. مهم‌ترین نکته در کارایی یک آسیاب، سرعت آن است که در چه مدت‌زمانی غلات و دانه‌ها را آسیاب می‌کند!

اسیاب برقی

قیمت، کیفیت و سروصدای آسیاب

در هنگام خرید آسیاب، به میزان صدای تولیدی آن توجه کنید. برخی از آسیاب‌ها علاوه بر خرد کردن غلات، اعصابتان را نیز خرد می‌کنند. قیمت نقش کاملاً حیاتی را در انتخاب یک آسیاب ایفا می‌کند. قیمت بالا، خودبه‌خود نشان می‌دهد که یک آسیاب از چه کیفیتی برخوردار است. آسیاب‌های الکتریکی معمولاً گران‌تر هستند ولی استفاده از آسیاب برقی به قدری راحت است و زمان اندکی از شما می‌گیرد که خرید آن کاملاً به صرفه خواهد بود.

تصمیم نهایی در خرید لوازم برقی

همه ما به‌جای آنکه انواع آرد و پودرهایی نظیر هل، گشنیز، دارچین و … را از مغازه‌ها بخواهیم، می‌توانیم با خرید یک دستگاه آسیاب باکیفیت، انواع دانه‌ها و غلات را به‌صورت کاملاً تازه و عالی در خانه آسیاب کنیم. این کار باعث می‌شود که همواره آرد یا پودری تازه، خوش عطر و تازه در اختیار داشته باشیم. برخی از لوازم برقی آشپزخانه ضروری به نظر نمی‌رسند تا نقش آن‌ها را از نزدیک ببینیم، آسیاب برقی یکی از این ابزار آشپزی است.

اگر بتوانید تمامی مواد موردنیاز غذاهایتان را خودتان آماده کنید، حسی بسیار عالی و رضایتمندی خاصی به شما دست می‌دهد. پس با استفاده از مطالب آموزش خرید آسیاب، یک انتخاب اصولی و مناسب را در هنگام خرید انجام دهید. در ضمن یک نکته کلیدی را همیشه در نظر داشته باشید، وقتی شما نسبت به انجام یک کاری اشتیاق دارید، می‌بایست بهترین لوازم را برای پیشبرد هدفتان انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود که عوامل خارجی انگیزه شما را در ادامه راه از بین نبرند.در ادامه ما بهترین برندهای اسیاب برقی که میتوانید از سایت دیجی کالا تهیه کنید را به شما معرفی می کنیم.

لیست محصولات منتخب

آسیاب قهوه بوش مدل TSM6A013B

آسیاب قهوه‌ی «بوش» مدل «TSM6A013B» دستگاهی کوچک و کاربردی برای آن‌هایی است که به طعم قهوه اهمیت می‌دهند. دانه‌های قهوه به ‌صورت درسته، طعم و بوی خود را بیشتر و بهتر از پودرهای عرضه‌شده در بازار نگه می‌دارند. ازطرفی پودرکردن دانه‌های درسته، شک و تردید نسبت به پودرهای قهوه‌ی عرضه‌شده در بازار را برطرف می‌سازد.

۶۲۲,۰۰۰ تومان

آسیاب پارس خزر مدل ML-320P

این محصول شرکت «پارس خزر» به موتوری 280واتی مجهز شده که با آن قادر خواهید بود انواع مواد خشک، از زعفران گرفته تا حتی دانه‌های سخت قهوه را آسیاب کنید.

۴۳۲,۰۰۰ تومان

آسیاب همیلتون مدل GH-107B

مشخصات آسیاب کن

 • ظرفیت آسیاب کن
  85 گرم
 • سایر مشخصات
  – مناسب جهت آسیاب نمودن زعفران ، قهوه و…
 • – ظرفیت آسیاب 85 گرم
 • – درب طلقی شفاف برای مشاهده محتویات داخل آسیاب
 • – طراحی زیبا
۵۶۰,۰۰۰ تومان

آسیاب سنکور مدل SCG 3050

مشخصات کلی

 • اندازه
  104x104x192 میلی متر
 • وزن
  800 گرم
۸۱۵,۰۰۰ تومان

آسیاب متئو مدل EG111

آسیاب «متئو» (Matheo) مدل «EG111»، بسیار کوچک، ساده با کاربری آسان و قیمتی کاملا به‌صرفه است. این محصول کم‌مصرف که توان مصرفی‌اش به 150 وات می‌رسد، با ظرفیت نسبتا پایینش، برای مصارف خانگی مناسب است.

۶۰۰,۰۰۰ تومان
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه