یخچال دوقلو یا ساید بای ساید؟؟مسئله این است!!

 • 11 شهریور 1399
 • 0 نظر
 • admin

یخچال ساید بای ساید 

یخچال دوقلو یا ساید بای ساید؟

شما باید قبل از خرید هر لوازمی، مانند لوازم آشپزخانه که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید یک خرید آگاهانه انجام دهید، برای مثال در هنگام خرید یخچال، باید ویژگی انواع یخچال‌ها را دانسته و آن را با میزان بودجه، جمعیت خانواده و ویژگی‌های مدنظر خود مطابقت دهید و سپس محصول خود را خریداری کنید. ما در این مقاله قصد داریم دو یخچال ساید بای ساید و دوقلو را برای شما شرح داده و تفاوت آن‌ها را برای شما بازگو کنیم تا پس از خواندن این مقاله، اطلاعات کافی را درباره محصول خود به دست آورید و سپس خرید خود را انجام دهید.

خرید یخچال ساید بای ساید

این نوع از یخچال که دارای دو یا چهار درب بوده، توسط یک خط عمودی به دو قسمت مساوی تقسیم‌شده و شما می‌توانید نوشیدنی و مواد غذایی خود را به دو سمت چپ و راست قرار دهید. یخچال ساید بای ساید، به دلیل داشتن مزایایی زیاد از محبوبیت خاصی برخوردار است.

باید گفت که این نوع از یخچال‌ها به دلیل داشتن قطعات الکترونی پیشرفته، دارای کیفیت و دوام بالاتری هستند و از طرفی دیگر، مصرف انرژی آن‌ها کم به نظر می‌رسد؛ همین عوامل باعث شده که این یخچال، طرفداران زیادی را پیدا کند، همچنین باید گفت این محصول با توجه به کارایی‌هایی که دارد از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

بهترین مارک یخچال ساید بای ساید، برای شرکت‌ها و برندهای آلمانی، کره‌ای و ژاپنی است که تولید آن‌ها، هرساله در سراسر جهان صادر می‌شود؛ کیفیت بالا، امکانات گوناگون، تنوع در رنگ و طرح‌بندی، داشتن فضا و قیمت مناسب، از مزایای یخچال مناسب به‌حساب می‌آید که باعث محبوبیت این یخچال‌ها شده است.

ظرفیت یخچال‌ها از طریق فوت، لیتر و سانتی متر مشخص می‌شود؛ شما باید به این نکته دقت داشته باشید که بعضی از این یخچال‌ها، دارای فضای کوچک یا بزرگ هستند که با توجه به مدل‌های گوناگون، این موضوع متفاوت است.

 

یخچال فریزر

سایز فریزر در انتخاب یخچال نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ زیرا برای خانواده‌های گوناگون، میزان جمعیت و مهمانی آن‌ها متفاوت است،‌ فریزر یخچال شما، باید مواد غذایی را به مدت طولانی نگه دارد و کیفیت آن‌ها را حفظ کند؛ فریزرهای یخچال ساید بای ساید، از پس این عمل به‌خوبی برآمده و توانسته‌اند رضایت خریداران را به خود جذب کنند.

شما باید به موقعیتی که یخچال شما قرار است در آنجا قرار بگیرد نیز توجه کنید؛ زیرا ابعاد یخچال، فاصله آن از دیوار و ارتفاع آن، مواردی است که باید مورد توجه شما قرار گرفته شود، اگر اندازه و استانداردهای آن را ندانید، ممکن است بعد از خرید محصول، موقع قرار دادن و نصب یخچال برای شما مشکلاتی به وجود بیاید.

از دیگر نکات مهم، این است که دمای فریزر و یخچال با یکدیگر کاملا متفاوت است و همیشه دمای فریزر نسبت به یخچال پایین‌تر دیده می‌شود، در یخچال‌های ساید بای ساید، دمای استاندارد برای فریزر منفی 18 درجه سانتی‌گراد و برای خود یخچال دمای ۵ درجه سانتی‌گراد در نظر گرفته‌شده، همچنین شما می‌توانید با استفاده از قابلیت و امکانات جدید، آن را به‌صورت سوپر فریزر یا سوپر تنظیم کنید، در حالت سوپر شما می‌توانید یخچال را از صفر تا منفی ۲۲ درجه سانتی‌گراد انتخاب کنید، همچنین در حالت سوپر فریزر نیز، دما تا منفی ۲۴ درجه می‌تواند کاهش یابد.

از امکانات یخچال ساید بای ساید، می‌توان به دستگاه آب‌سردکن و یخ‌ساز روی درب آن‌ها اشاره کرد که در فصل تابستان یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. پیش از پیشرفته شدن یخچال، کیفیت آب چندان مطلوب نبود، اما پس از پیشرفت شدن یخچال‌های ساید بای ساید، کیفیت یخ و آب سرد آن بسیار بهتر شده، توجه داشته باشید با بهتر شدن این امکانات، مصرف انرژی یخچال نیز کمی افزایش پیدا کرده است.

مزایای و ویژگی‌های یخچال ساید بای ساید

 • مصرف کم برق
 • تنوع طرح و رنگ
 • طراحی آشپزخانه‌ها معمولا برای گذاشتن یخچال‌های ساید بای ساید طراحی می‌شوند.
 • قابلیت تنظیم دما به‌صورت دستی
 • یخچال‌های ساید بای ساید به‌صورت دو یا چهار درب هستند.
 • طراحی و ظاهر مدرن و شیک
 • داشتن موتور اینورتر و لامپ ال ای دی
 • نیازمند به فضای کم

مشکلاتی که یخچال ساید بای ساید دارد عبارت‌اند از:

 • قیمت یخچال‌های ساید بای ساید که نسبت به دیگر یخچال‌ها و نسخه‌های آن‌ها نسبتا بیشتر است.
 • حمل‌ونقل دشوار آن نسبت به مدل‌های دیگر یخچال
 • فضای کم فریزر یخچال ساید بای ساید
 • مناسب تنها برای خانواده‌های کم‌جمعیت

خرید یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزر دوقلو که دو سیستم جداگانه دارند، هر دو در یک محصول عرضه می‌شود، این یخچال‌ها، برای خانواده‌های پرجمعیت یا کسانی که به‌طورمعمول استفاده از مواد خوراکی آن‌ها بالاست، پیشنهاد می‌شود؛ زیرا دیگر آن‌ها نگرانی درباره‌ی کمبود جا برای نگه‌داشتن مواد غذایی خود نخواهند داشت، یخچال فریزر دوقلو دارای یک فریزر و یخچال کاملا مجزا است که هرکدام تجهیزات و موتور جداگانه خود را دارند.

برخی از مزایای یخچال شامل قیمت ارزان، فضای بیشتر برای ذخیره و نگهداری مواد غذایی، هزینه تعمیر کمتر، جابه‌جایی و نصب راحت‌تر، قرار داشتن دو کمپرسور و موتور مجزا و تنوع رنگ می‌شود؛ یخچال‌ فریزردوقلو معمولا دارای فضای بیشتری نسبت به یخچال های ساید هستند، مخصوصا بخش فریزر یخچال‌های دوقلو، از فضای بزرگ‌تری نسبت به دیگر یخچال‌ها مانند ساید بای ساید برخوردار است. هر دو بخش فریزر و یخچال از همدیگر جدا هستند و این ویژگی راحتی جداسازی محصولات را فراهم کرده است. قیمت یخچال دوقلو از ساید بای ساید نیز کمتر است.

 

یخچال دوقلو

 

مزایای یخچال دوقلو عبارت‌اند از:

 • قیمت ارزان
 • تنوع رنگ
 • وجود دو موتور جداگانه
 • جابجایی راحت‌تر
 • هزینه تعمیر کم

معایب یخچال دوقلو عبارت‌اند از:

 • اشغال فضای زیاد در آشپزخانه
 • داشتن امکانات کمتر نسبت به یخچال ساید بای ساید
 • ظاهری ساده
 • مصرف برق بیشتر

مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو

اگر شما در خرید یخچال فریزر دوقلو و ساید بای ساید بین دوراهی مانده‌اید، این قسمت از مقاله، قصد دارد به مقایسه یخچال ساید بای ساید و دوقلو بپردازد. تفاوت یخچال ساید بای ساید و دوقلو عبارت‌اند از:

 • قیمت یخچال ساید بای ساید از یخچال دوقلو بیشتر است.
 • یخچال ساید بای ساید یک موتور و یخچال دوقلو، دارای دو موتور جداگانه برای فریزر و یخچال است.
 • مصرف برق برای یخچال ساید بای ساید، نسبت به مصرف برق یخچال دوقلو، کمتر است.
 • امکانات و ویژگی‌های یخچال ساید بای ساید از یخچال دوقلو بیشتر است؛ زیرا دارای امکاناتی مثل محفظه بار، قفل کودک، محفظه مخصوص برای نگه‌داشتن سبزی‌ها و میوه، سیستم سریع سرمایشی، فیلتر آب، سیستم یخ کردن آب، آب‌سردکن، فیلتر هوا، سیستم اتوماتیک ذوب برفک، از ویژگی‌های یخچال ساید به‌حساب می‌آیند.
 • یخچال‌های ساید نسبت به یخچال فریزر دوقلو فضای کمتری را اشغال می‌کنند.
 • یخچال ساید بای ساید، برای استفاده جوانان و خانواده کم‌جمعیت پیشنهاد می‌شود، اما یخچال‌ فریزر دوقلو، مناسب خانواده‌های پرجمعیت یا کسانی که تنوع خوراکی در منزل آن‌ها بسیار زیاد است، پیشنهاد خوبی به‌حساب می‌آید.
 • از لحاظ ظاهری، یخچال ساید بای ساید نسبت به یخچال دوقلو مدرن و زیباتر است.
 • تنوع طرح و رنگ‌بندی در هر دو یخچال، به سه رنگ نقره‌ای، سفید و مشکی وجود دارد.
 • برندهای معروف هر دو مدل، این یخچال را تولید می‌کنند؛ برخی از این برندها شامل هیتاچی، ال جی، سامسونگ و بوش است‌.
 • حمل‌ونقل یخچال فریزر دوقلو، ساده‌تر از یخچال ساید بای ساید است، چرا که حمل یخچال ساید، نیازمند رعایت اصول خاصی است.
 • اکثر یخچال‌های ساید بای ساید این قابلیت را دارند که دمای یخچال به‌صورت دستی در آن‌ها تنظیم شود.
 • در خانه‌های نوساز معمولا طراحان کابینت، فضای بیشتری برای ساید بای ساید نسبت به یخچال دوقلو در نظر می‌گیرند.

یخچال ساید و  یخچال فریزر دوقلو، از پرطرفدارترین لوازم‌خانگی هستند که شما باید با توجه به ویژگی‌های مدنظری که برای یخچال می‌خواهید، اطلاعات کامل را درباره آن‌ها به دست آورید و سپس محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. هدف این مقاله، آشنا کردن شما با یخچال ساید بای ساید و دوقلو و مقایسه آن‌ها بود که امیدواریم توانسته باشیم به اطلاعات شما در این مورد بیفزاییم.در انتها 10 مدل از بهترین یخچال فریزر های دوقلو و ساید بای ساید در بازار ایران را به شما معرفی میکنیم.

 

لیست محصولات منتخب

یخچال و فریزر سامسونگ مدل FSR12

یخچال و فریزر مدل «FSR12» از گروه یخچال‌ و فریزرهای سایدبای‌ساید شرکت معتبر «سامسونگ» است. این دستگاه با گنجایش کلی بیش از 30 فوت، مناسب استفاده‌ی خانواده‌های کم‌جمعیت تا متوسط است. مصرف انرژی A++ این دستگاه، آن را در گروه دستگاه‌های کم‌مصرف قرار می‌دهد.

۹۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان

یخچال و فریزر دوقلو یخساران مدل U8001M-U8005M

یخچال فریزر دوقلو مدل الماس با کد U8001M-U8005M یکی از محصولات شرکت یخساران میباشد. سیستم گردش هوای تعبیه شده در این محصول از نوع اجباری بوده و باعث ایجاد تازگی ای خاص در تمامی مواد غذایی داخل یخچال شده و ماندگاری آنها را چندبرابر خواهد کرد. همچنین این محصول مجهز به آبسردکن با کیفیت میباشد.

۱۵,۶۹۹,۰۰۰ تومان

یخچال فریزر دوقلو تکنوهاوس مدل NF14H5I-NR14H5I

یخچال و فریزر دوقلو تکنوهاوس از طبقات شیشه‌ای با خاصیت نشکن برخوردار است. این طبقات برای نگهداری و تحمل وزن مواد غذایی مقاومت کافی دارند. علاوه‌بر این طبقات، دو کشوی بزرگ برای نگهداری مواد خاص‌تر در اختیار شماست. این کشوها برای نگه‌داری مواد حساس به رطوبت مثل میوه‌ و سبزی‌های تازه تعبیه شده است.

۲۸,۵۵۰,۰۰۰ تومان

یخچال فریزر دوقلو آزمایش مدل AZF2366HO

یخچال فریزر دوقلو آزمایش مدل AZF2366HO در گروه یخچال و فریزرهای دوقلو این شرکت قرار می‌گیرد. گنجایش کلی این محصول ۶۲۲ لیتر است که از این میزان ۳۷۲ لیتر به یخچال و ۲۵۰ لیتر به فریزر اختصاص دارد. این ظرفیت بالا امکان سرد کردن و فریز کردن مقدار زیادی مواد غذایی را فراهم می‌کند.

۲۸,۵۵۰,۰۰۰ تومان

یخچال و فریزر ساید بای ساید دوو مدل D2S-1033SS

یخچال و فریزر ساید بای ساید دوو مدل D2S-1033SS از گروه یخچال‌ و فریزرهای سایدبای‌ساید بسیار محبوب شرکت «دوو» (Daewoo) است. شرکت دوو در این مدل از کمپرسور اینورتر دیجیتال استفاده کرده است.

۴۵,۸۰۰,۰۰۰ تومان

یخچال و فریزر دوقلو سامسونگ مدل RR20W-RZ20W

یخچال‌ و فریزر دوقلوی «سامسونگ» مدل «RR20W-RZ20W» مجموعه‌ای کامل و کارآمد به‌شمار می‌رود‍. این مجموعه شامل یک یخچال و یک فریزر است که در کنار هم قرار گرفته‌اند و نیازهای یک خانواده‌ی متوسط تا بزرگ را مرتفع می‌سازند؛ البته می‌توان هریک از این دو را به‌تنهایی نیز استفاده کرد و لزومی به کنار هم قرارگرفتن آن‌ها نیست.

۶۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان

یخچال فریزر دوقلو امرسان مدل دیاموند RH20D & FN20D

یخچال فریزر دوقلو امرسان ( Emersun ) مدل دیاموند با گنجایش 20+20 فوت، دارای پنل تنظیمات دیجیتال روی درب یخچال و فریزر، مجهز به سیستم گردش هوای اختصاصی داخل فریزر، سیستم عیب یاب هوشمند و سیستم کاهش مصرف انرژی با رده مصرف انرژی A است که نیاز هر سلیقه و آشپزخانه‌ای را به تمامی امکانات یک یخچال مدرن رفع می کند.

۲۰,۲۷۰,۰۰۰ تومان

یخچال و فریزر ساید بای ساید ال جی مدل SXI535W

فناوری ™InstaView Door-in-Door دارای پنل شیشه‌ای براقی است که با دو ضربه پشت سر هم روشن شده و به شما امکان می‌دهد که حتی بدون باز کردن درب یخچال، داخل محفظه را به راحتی ببینید؛ این کار باعث کاهش اتلاف سرما می‌شود و غذا را به مدت بیشتری تازه نگه می‌دارد.

۷۳,۴۰۰,۰۰۰ تومان

یخچال و فریزر سامسونگ مدل FSR12

یخچال و فریزر مدل «FSR12» از گروه یخچال‌ و فریزرهای سایدبای‌ساید شرکت معتبر «سامسونگ» است. این دستگاه با گنجایش کلی بیش از 30 فوت، مناسب استفاده‌ی خانواده‌های کم‌جمعیت تا متوسط است. مصرف انرژی A++ این دستگاه، آن را در گروه دستگاه‌های کم‌مصرف قرار می‌دهد.

۹۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان

یخچال و فریزر ساید بای ساید ال جی مدل SXP450WB

یخچال فریزر SXP450 ال‌جی که با نام P-Bentlee شناخته می‌شود دارای کمپرسور اینورتر خطی می‌باشد، این کمپرسور کمک زیادی به کاهش مصرف انرژی و گرما و لرزش حاصل از کارکرد موتور کرده است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب این یخچال فریزر حائز اهمیت است وجود فیلتریست که بو و باکتری‌های داخل‌ یخچال را از بین می برد.

۶۵,۹۰۰,۰۰۰ تومان
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه